15 miejsc które warto zobaczyć na Lanzarote,  Hiszpania,  Lanzarote

Lanzarote 15 miejsc które warto zobaczyć

Lanzarote często w pierwszej kolejności kojarzy się z wakacjami all inclusive. Ale zapewniam Was, że wyspa to nie tylko kurorty i plaże. Zdecydownie nie powinniście się tam nudzić. Dla ułatwienia przygotowałam dla Was również mapkę, którą znajdziecie na samym dole 🙂

1. Narodowy Park Timanfaya

Rezerwat można zwiedzić z wycieczką, objeżdżając park autokarem z którego się nie wysiada. Sama nie znoszę zwiedzania tego typu, ale cieszę się, że się przełamałam. Narodowy Park Timanfaya jest miejscem, którego nie można pominąć. To tam wszystko się zaczęło. Tam narodziło się nowe oblicze Lanzarote, które tak nas teraz fascynuje. Więcej informacji o Timanfaya znajdziecie tutaj.

2. Los Hervideros

Te przepiękne klify znajdujące się wzdłuż wybrzeża na granicach Parku Timanfaya możemy podziwiać po drodze jadąc z Salinas de Janubio do El Golfo, drogą LZ-703. Parking i wstęp wolny.

3. Mirador El Golfo i zielone jeziorko Charco Verde

Jeśli chcecie zobaczyć krajobraz pełen kolorowych kontrastów to wybierzcie się na taras widokowy Mirador El Golfo a na własne oczy zobaczcie przepiękną czarną plażę Playa del Charco de los Clicos i zielone jeziorko Charco Verde. Jeziorko uformowało się w kraterze starego wulkanu, którego część osunęła się do oceanu. Swój specyficzny kolor zawdzięcza fitoplanktonowi. Parking i wstęp wolny.

4. El Golfo i plaża

El Golfo to niewielka rybacka osada. Oprócz podziwiania zielonego jeziorka możemy tam smacznie zjeść świeże rybki i owoce morza oraz spędzić dzień na uroczej plaży. Warto poczekać tam na zachód słońca 🙂

5. Salinas de Janubio

Ekologiczne Saliny, z pewnością nie można przejechać koło nich obojętnie. Kolorowe baseny wypełnione słoną wodą, białe kopce soli a w tle ocean. Więcej na temat salin znajdziecie tutaj.

6. Playa de Janubio

Jeśli zaś ominiecie saliny i pojedziecie kawałek dalej, trochę bliżej oceanu to traficie na piękną, dziką, czarną plażę, na której nigdy nie ma tłumów. Moja ulubiona miejscówka do szukania oliwinów.

7. Mirador del Rio & Mirador de Guinate

Tego nie można przegapić. Mirador del Rio to taras widokowy na północy Lanzarote. Zaprojektowany przez Césara Manrique, słynnego lokalnego artystę i architekta. Zapewniam, widok jaki tam ujrzycie powala 😉 W malutkiej wiosce Guinate, oddalonej od del Rio o jakieś 6 km znajduje się inny, dużo mniejszy taras widokowy Mirador de Guinate. Trafimy tam jadąc drogą prowadzącą przez wieś, do samego końca. Taras osłoniety nieco od wiatru, gdy tam byłam nie było żywego ducha. Można tam w spokoju zjeść sobie lunchyk na murku, kontemplując i podziwiając wspaniałe widoki. W pobliżu, wzdłuż tego wybrzeża znajdziecie jeszcze kilka innych punktów widokowych na które warto się wybrać. Wstęp na Mirador del Rio ok. 5 euro. Wstęp na Mirador de Guinate wolny.

8. Jardin de Cactus

Ten kaktusowy ogród również zaprojetowany przez Césara Manrique ( jak wiele innych cudownych miejsc na Lanzarote ) przyciąga prawie 500 tysięcy turystów rocznie. Uwielbiam kaktusy, ale mnie osobiście jakoś szczególnie nie zauroczył. Tyle, że byłam, zobaczyłam mam zdjęcia ze słynnym wiatrakiem 😉

9. Stratified City

Na to przedziwne miejsce natrafiłam jadąc z Jardin de Cactus w kierunku Tesequite. Zjeżdżając z LZ-1 na LZ-404 dostrzeżecie zaraz po prawej stronie przedziwne formacje skalne. Warto się tam zatrzymać.

10. Tequise

Pojechałam tam właściwie po to żeby wejść na zamek Castillo de Santa Bárbara i z niego zrobić zdjęcia panoramy. Niestety nie sprawdziłam wcześniej godzin otwarcia i pocałowałam szlaban. Tequise to niewielkie miasteczko, które do 1852 roku było stolicą Lanzarote. Chociaż przez swoją architekturę uważane jest za jedno z najładnieszych miasteczek na wyspie to nie jest ono zbytnio oblegane przez turystów. Oprócz niedziel, kiedy to odbywa się tam jarmark.

11. La Geria

Dolina lawą i winem płynąca. Więcej o La Geria możecie przeczytać tutaj.

12. Caldera Blanca i La Caldereta

Jeżeli chcecie obejrzeć sobie jakiś wulkan z bliska to polecam trekking na wulkan Caldera Blanca. Mapę i więcej informacji znajdziecie tutaj.

13. Wulkan El Cuervo, Caldera Colorada, Wulkan Montaña Negra i de Santa Catalina.

Dobrym sposobem na podziwianie krajobrazów okolic Parku Timanfaya jest trekking na te cztery wulkany leżące na obrzeżach rezerwatu. W przeciwności do Timanfaya dostęp do nich jest całkowicie wolny. Tłumów tam nie znajdziecie, raczej spokój i przepiękne widoki. Po mapę i więcej informacji na ich temat zapraszam tutaj.

14. Playa Montaña Bermeja

Jedna z moich ulubionych dzikich plaż. Położona po drodze z Los Hervideros do El Golfo. Naprzeciwko plaży wznosi się majestatycznie piękny, wyglądajacy nieco jak czerwona piramida Wulkan Bermeja, raczej trudno go przeoczyć.

15. Caletón blanco

Ta niezwykła biała plaża znajduje się na północy wyspy w pobliżu miejscowości zwanej Órzola. Spływająca lawa utworzyła tam naturalne, płytkie baseny z krystaliczną wodą. Idealne miejsce do plażowania z dziećmi. 

Czego nie zdążyłam zobaczyć i żałuję ?

Z pewnością tego, że nie weszłam na wulkan La Corona.

Nie wybrałam się na plażę Papagayo, chociaż miałam niedaleko. Miałam ją w planach ale kompletnie wyleciała mi z głowy :/

Nie zobaczyłam plaży Caleta de Famara, również nie pytajcie dlaczego 😉 Szkoda bo lubię odwiedzać miejsca ze swoich ulubionych filmów. A na tej plaży kręcił ujęcia Pedro Almodóvare do swojego filmu „Przerwane objęcia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.